Objavte Krásy Alanyi a Jej Okolia: Top 11 Miest, Ktoré Treba Navštíviť

Plánujete dovolenku v Turecku a hľadáte odporúčania na miesta, ktoré by ste nemali minúť v okolí Alanyi? Ponúkame vám podrobný prehľad desiatich nezabudnuteľných destinácií, ktoré vás okúzlia históriou, prírodou a kultúrou.

1) Pláž Kleopatra

Najobľúbenejšia pláž v Alanye, dlhá 4 kilometre, pripisuje svoj názov kráľovnej Kleopatre. Modrá vlajka zaručuje čistotu vody, a piesková a kamenistá pláž je ideálnym miestom na oddych a opaľovanie.

2) Hrad Alanya (Alanya Kalesi)

Najdôležitejšia historická pamiatka mesta, hrad zo 14. storočia, ponúka úchvatný výhľad na mesto a Stredozemné more. Lanovka je ideálnym spôsobom, ako sa dostať na vrchol kopca a počas západu slnka je výhľad neopísateľný.

3) Prístav (Iskele)

Srdce zábavy v Alanye s historickými miestami, múzeom a malebným Starým mestom. Prístavná oblasť sa večer mení na rušné zábavné miesto s reštauráciami, barmi a diskotékami.

4) Jaskyne

Alanya ponúka päť fascinujúcich jaskýň, ako sú Damlataş, Dim, pirátov, milencov a Fosfor. Každá má svoj jedinečný príbeh a atmosféru, ktorú je zaujímavé spoznať.

5) Tradičný turecký bazár

Vychutnajte si autentickú atmosféru tureckých bazárov, kde môžete nakupovať čerstvé ovocie, zeleninu, korenie a suveníry. Piata Cuma Pazari je najznámejším trhom v Alanye.

6) Dimçay

Odrovná rieka a reštaurácie na plošinách ponúkajú ideálny únik od horúčav mesta. Odporúča sa stráviť tu celý deň, ochutnať turecké jedlá a zrelaxovať sa pri rieke alebo v bazénoch.

7) Mestská mešita (Merkez Camii)

Krásna mešita s modrými dekoráciami, ktorá ponúka návštevníkom zážitok z tureckého náboženského prostredia. Dodržujte pravidlá vstupu – bosí, bez topánok a zakryté ramená a kolena.

8) Vyhliadková plošina (Seyir terasi)

Obľúbené miesto s nádherným výhľadom na celú Alanyu. Navštívte počas dňa alebo pri západe slnka a vychutnajte si typickú tureckú kuchyňu v okolitých reštauráciách.

9) Turecké kúpele Hammam

Očistite pokožku a uvoľnite telo v tradičných tureckých parných kúpeľoch. Pripravte sa na kvalitnejšie a trvácnejšie opaľovanie po tomto relaxačnom zážitku.

10) Sapadere

Malá turecká dedina s kaňonom a drevenými plošinami ponad riekou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú nezvyčajné a nádherné prírodné scenérie.

11) Side

Malebné mestečko na starodávnych ruinách s chrámom Apollóna, archeologickým múzeom a antickým divadlom. Ideálne pre milovníkov histórie a pokojnejších miest.

Pre ešte väčší komfort a zážitok z dovolenky v Alanye, zvážte účasť na fakultatívnych výletoch organizovaných cestovnou agentúrou Ahoj Alanya. Tieto výlety zahŕňajú väčšinu odporúčaných miest, ktoré sme spomenuli vyššie.

Vychutnajte si vašu dovolenku a nechajte sa unášať krásami Turecka!

„Unikátne Výlety v Turecku: Preskúmajte Tajomstvá Kultúry, Krás a Pohostinnosti s Naším Skúseným Tímom!“

Plaťte v autobuse