Turecko Cappadocia – vyberte sa na výlet do Kappadokie v Turecku

Úžasná mesačná krajina vytvorená charakteristickými tvarmi tufu – to je hlavný dôvod, prečo Kappadokia (zapísaná na zozname UNESCO) teší záujem turistov z celého sveta a je považovaná za najväčšiu turistickú atrakciu Turecka. Krásne skaly s poréznou štruktúrou nadobúdajú rôznych tvarov, vďaka ktorým toto miesto získava fantastickú rozprávkovú atmosféru. Ešte pozoruhodnejšie je, že v týchto skalách vyhĺbených vodou a vetrom boli založené skutočné mestá s domami a kostolami …

Pripravili sme pre vás jedinečnú ponuku niekoľkých variantov tohto voliteľného výletu, v rámci ktorého môžete preskúmať najkrajšie zákutia Kappadokie s pôvabnými údoliami, podzemnými mestami a úchvatnými panorámami a dozvedieť sa aj o jej kultúre a zvykoch.

Čo vidieť v Turecku … alebo ako vyzerá FLIGHT Baloon v Kappadokii

Sny musia byť splnené, takže výber dovolenky v Turecku by mal využiť najväčší počet turistických atrakcií a táto krajina zaručuje mnoho z nich! V závislosti na tom, ktorý región Turecka si vyberiete, budete mať možnosť si vybrať desiatky voliteľných výletov, vrátane výletu do Kappadokie s nezabudnuteľným letom balónom.

Turecko, kappadocký balónový výlet z Alanye, Side, Belek, Antalya

Balloon Cappadocia … stojí za to žiť pre takéto chvíle …

Odchádzame …

Let už prežil každý, ale povstanie v balóne znie ako rozprávka. Vstávame o štvrtej ráno. Vrelo sa obliekame, pretože rána sú v Kappadokii chladné. Jazdíme asi dvadsať minút na miesto štartu. Všade je stále tma. Vystúpime blízkosti Goreme, kde na nás čaká horúca káva, čaj a energetické sušienky – práve včas na deň.

Príprava …

Priamo pozorujeme personál plniaci teplovzdušné balóny. Keď sa tu trochu vyjasní, všimneme si, že okolo nás je niekoľko balónov. Niektoré majú väčšie, iné menšie koše. Najväčší pojme až dvadsaťštyri ľudí. Čas na pokyny, choďte po schodoch hore do koša. Košík je naozaj vysoký, siahne po ľuďoch so strednou výškou. Je rozdelená do sekcií, takže každý má po strane voľne stojace miesto. Takže môžeme pohodlne fotiť.

Let balónom nad Kappadokiou

Skvelý let …

Začneme! Let balónom cez Cappadocia je veľmi pokojný, máme pocit, že sedíme na terase a pred nami bola nádherná krajina. Necítim výškovú chorobu. Vedľa nás lieta viac ako päťdesiat takých balónov! Toto je jedno z najkrajších miest na svete pre balónovánie. Môžeme sa zdvihnúť do maximálnej výšky 800 metrov a sledujeme smer vetra tak, aby nám do očí nefúkalo a môžeme si pokojne užívať krásy mesačnej pôdy. Cesta Balloon Cappadocia prebieha v dopoludňajších hodinách, kedy sú poveternostné podmienky najlepšie, a najkrajšie farby Kappadokie. Pozeráme sa na miesta a údolia, ktoré sú ťažko dostupné autobusom, plavíme sa nad rozprávkovou Pink Valley alebo pevnosťou Uchisar, Pilot obratne manévruje s balónom tak, aby všetci mohli vidieť všetky atrakcie poctivo. Je to obzvlášť krásne, keď balón kĺže nízko nad skalnými hubami.

Mäkké pristátie …

Prístupu k pristátiu predchádzajú pokyny, všetci čupia v koši a pristávajú étericky a jemne na rovnom povrchu. Kôš nechávame pri schodoch. Táto služba ťahá balón a my si užívame chuť šampanského, pretože musíte osláviť svoje sny! Je čas na pamätné fotografie s posádkou, šampanským v ruke a získavame certifikáty nášho prvého nezabudnuteľného letu balónom. Také dojmy získate iba v Kappadokii!

Kappadocký balónový let

Let balónom do Kappadokie – prečo to stojí za to:

– Balóny sú jedným z najbezpečnejších dopravných prostriedkov

– Balóny prevádzkujú iba kvalifikovaní inštruktori

– Piloti našich balónov majú v porovnaní s pilotmi z Európy obrovské skúsenosti, pretože každý deň lietajú a získanie pilotného preukazu je ťažšie ako vodičský preukaz

– 100% bezpečné stabilné koše 8 -24-miestne

– Široké koše s 360ᵒ výhľadom

– Každý má miesto na boku koša

– Let balónom v Kappadokii trvá dlhšie ako hodinu!

– Naozaj mäkké pristátie

-Získate certifikát a šampanské

Kappadocký balónový let

V Kappadokii je toľko ľudí ochotných lietať balónom, že napriek skutočnosti, že sa každý deň vypúšťa priemerne päťdesiat balónov, často nie je dosť miest. Ak sa rozhodnete lietať v kappadockom balóne, pozývame vás k rezervácii výletu do Kappadokie, kde sa okrem výletu balónom dozviete tiež históriu tejto nádhernej krajiny a návštevou neuveriteľne formované mesta skál, ktoré je zázrakom zapísaným na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Zažite nádherné okamihy, ktoré si budete pamätať vždy