Obecné informácie o Beleku

Má jeden veľmi dôležitý rys, ktorý ho odlišuje od ostatných častí stredomorského regiónu a tým je nedotknutá príroda, ktorá mu dodáva príťažlivosť a krásu. Hoci sa jedná o malé mesto v okrese Serik, jeho populácia sa vďaka zvyšujúcemu turistickému záujmu dvíha. Najväčší nápor turistov je najmä v letných mesiacoch. Vytvorili sme pre Vás zoznam miest, ktoré by ste mali pri pobyte v Beleku spoznať. Belek sa vyznačuje historickou a prírodnou krásou. Vo vzduchu je intenzívne cítiť vône z nádherných borovíc a eukalyptu.

Tu sme pre vás pripravili 5 najkrajších miest v Beleku.

1. Záhrada náboženstva

Jedným z ikonických centier v Beleku je záhrada náboženstva, ktorá v sebe kombinuje tri rôzne náboženstvá uctievané stovky rokov. Nájdete tu na jednom mieste ako mešity, tak kostoly a synagógy a všetky viery tu môžete slobodne uctievat. Tu sa slaví každý dôležitý deň.

2.Divadlo Aspendos

Divadlo Aspendos je najdôležitejšou historickou dominantou tohto regiónu. Aspendos je gigantickým starovekým divadlom s kapacitou pre 15 000 divákov. Cez svoju dvesto rokov starú históriu sa dochovalo vo veľmi dobrom stave a málo kde by ste niečo tak skvostného mohli uvidieť. Divadlo je unikátne v tom, že je stále v prevádzke.

3.Perge staroveké mesto

Po dlhej historickej ceste pokrytej kamennu mozaikou sa dostanete do starobylého mesta Perge. Mesto, ktoré patrí do helenistického obdobia, je vyhliadkovým bodom, ktorý by ste nemali pri svojej návšteve Beleku opomenúť. Môžete tu vidieť a spoznať staroveké kúpele, akropolu a agoru používanú ako hlavné námestie Perga, ktoré bolo kedysi aj hlavným mestom Pamphylia, a zaujímalo vo svojej dobe veľmi dôležité miesto.

4.Vodopád Kursunlu

Vodopád Kursunlu je jednou z pozoruhodných prírodných krás Beleku. Je to vzrušujúce miesto so skrytou jaskyňou, ktorú nemožno tiež opomenúť. Pri vodopáde možno stále vidieť húfy viac ako sto druhov vtákov. Ak chcete vidieť na vlastné oči fascinujúci prírodný úkaz, určite navštívte a vychutnajte si pokojnú a vzrušujúcu atmosféru pri vodopáde Kursunlu.

5.Staroveké mesto Silyon

Staroveké mesto Silyon je jedným z najlepšie zachovaných starovekých miest na svete. Vyznačuje sa svojím byzantským štýlom, nádhernou zachovalou vežou a bránou. Mesto, ktoré bolo založené na kopci Koçhisar sa veľmi líši od ostatných starobylých mestečiek a osád.

Chcete mať aktuálne informácie?

Novinky, akcie do Vašeho e–mailu

*Nikdy neposielame spam