pamukkale tour (1)

Výlet do Pamukkale

 • Na vlastné oči uvidíte zázrak sveta – Pamukkale a budete mať možnosť okúpať sa v termálnom bazéne Kleopatra. Na vlastnej koži zažijete, aký bol život v starovekom meste Hierapolis a v meste mŕtvych Necropolis.
 • Najlepší čas strávený na dovolenke je výlet na PAMUKKALE!

Môžete si rezervovať teraz !

Výlet do Pamukkale Informácie

 

Čo Vás Čaká?

 • Na vlastné oči uvidíte zázrak sveta – Pamukkale a budete mať možnosť okúpať sa v termálnom bazéne Kleopatra. Na vlastnej koži zažijete, aký bol život v starovekom meste Hierapolis a v meste mŕtvych Necropolis.
 • Najlepší čas strávený na dovolenke je výlet na PAMUKKALE!

 

Výlet do Pamukkale je jedným z najobľúbenejších v Turecku. Ako hovorí turecké príslovie: „Každý, kto nebol v Pamukkale, zrejme nepoznal Turecko.“

Do Pamukkale sa prišla okúpať v jeho liečivých vodách aj samotná Kleopatra.

Horúce pramene termálnej vody tvoria biele vápencové kaskády s termálnymi bazénmi na svahoch Pamukkale. Liečivé vlastnosti vody pocítite ako pri prechádzke po vápencových kaskádach, tak aj pri kúpaní v starovekom Kleopatrinom bazéne. Pamukkale vody liečia kožné choroby, srdcové choroby, obezitu, astmu, či reumu. Pitie vody z Pamukkale dokonca pomáha pri liečbe žalúdočných vredov.

Pamukkale slúžilo v staroveku ako kúpele v Hierapolise. Pozostatky, ktoré sa zachovali, možno dodnes obdivovať v podobe antického divadla, Apolónovho chrámu, Rímskych kúpeľov, akvaduktového systému, mestskej brány, či najväčšej zachovanej starovekej nekropoly v Ázii, kde môžete vidieť viac ako 1000 vyrezávaných sarkofágov.

Celodenný výlet autobusom vrátane plnej penzie je určený pre všetky vekové kategórie. Pamukkale je miesto, ktoré vás nepochybne očarí nádhernou špecifickou scenériou a dávnou históriou.

Dôležité:

Na uplatnenie zľavy musia mať deti cestovný pas (kópiu pasu). Počas cesty je naplánovaný dostatočný počet prestávok na toalety. Po príchode na parkovisko Pamukkale-Hierapolis opúšťame autobus a berieme si so sebou kúpacie potreby a fotoaparáty atď.

Cesty v Hierapolise sú nerovné a prístup k divadlu je dosť strmý, preto odporúčame pevnú obuv alebo sandále s pevná podrážka. Prechádzka po vápencových terasách je povolená len naboso, aby nedošlo k poškodeniu povrchu.

Topánky si budete môcť uložiť do botníkov pred vstupom do vápencových skál alebo si ich uložiť do tašiek a vziať so sebou. Musia sa dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia.

Povrch na terasách je miestami veľmi šmykľavý, najmä tam, kde neustále steká voda. Vo voľnom čase môžete využiť miestne auto alebo autobus, ktorý vás za poplatok odvezie k starovekej nekropole.

Bazén Kleopatra má verejné toalety, sprchy a bezpečnostné schránky. Prehliadku zabezpečuje sprievodca.

Rezervácia termínu je možná na:

Štvrtok, Nedeľa

Čo si vziať so sebou?

 • Pasy vrátane detských (kópia), plavky, uterák, pohodlná obuv, slnečné okuliare, pokrývka hlavy, opaľovací krém, hotovosť, fotoaparát + kamera.
 • Odporúčame tiež vziať si raňajkový balíček z hotelovej recepcie/kuchyne (nahlásiť na recepcii deň vopred).
 • V mesiacoch apríl-máj a september-november odporúčame ľahkú bundu na hory.

V cene:

 • Klimatizovaný transport z hotela
 • Vstupenky do Pamukkale, Hierapolis a Necropolis
 • Raňajky s teplým nápojom
 • Obed (bufet s kebabom)
 • Klimatizovaná doprava
 • Extra jednodňové zdravotné poistenie / vlastná klinika /
 • Klimatizovaná doprava späť do hotela
 • Večera

 

Nie je zahrnuté v cene:

 • Extra nápoje, suveníry

Plán Výletu

Dĺžka výletu:

Od 3:00 do 21:00

 • Odchod z Alanye skoro ráno medzi cca 3:00 – 4:00 hod. Z teplotných dôvodov je tento skorý odchod na výlet lepší. Cestou sa zastavíme na raňajky s teplým nápojom (v cene výletu) v typickej horskej chate. Pokračujeme smerom na mesto Denizli. Dorazíme do Pamukkale. Po príchode na parkovisko ideme do skanzenu (Pamukkale, Hierapolis, Kleopatra, Necropolis).
 • Prejdeme sa po vápencových terasách a spoznáme rímske kúpele ako aj staroveký liečebný Kleopatrin bazén, ktorý sa nachádza a je centrom skanzenu Hierapolis-Pamukkale. Budete môcť využívať toalety, bar a pohodlné sedenie. Po oddychu ideme do starovekého obrieho rímskeho divadla, Apolónovho chrámu, a zostúpime do podsvetia, kde vládol Hádes.
 • Odvezieme vás na obed. Ochutnať budete môcť rôzne kebaby, polievky, teplé a studené predjedlá, šaláty a sladké turecké dezerty.
 • Vzdialenosť z Alanye do Pamukkale jedným smerom je okolo 380 km (asi 5 hodín jazdy + 1 hodina na 2 prestávky na jedlo).
 • V cene zájazdu Vám poskytneme raňajky vrátane teplého nápoja + obed (bufet s kebabom) + večeru.
 • Cesta späť do hotela

Recenzie Od Nášho Klienta

customer-reviews (1)

Odporúčam cestovnú kanceláriu Holiday in Turkey. Užili sme si výlet do Side, návštevu mešity, starobylého mesta, plavbu loďou po rieke Manavgat. Obzvlášť nás potešili služby pani Lenky, ktorá má veľa skvelých vedomostí o Turecku a vie to sprostredkovať milým a uvoľneným spôsobom.Vrelo odporúčame zájazdy tejto cestovnej kancelárie.

Eva Kalinová

Zarezervovali sme si niekoľko výletov (Kappadokia, kaňon Tazi, rafting, kaňon sapadere). Všetky boli perfektne zorganizované a videli sme veľa zaujímavých miest. Sprievodcovia trochu prispôsobovali výlety našim potrebám (vyhliadka Kappadokie). Túto cestovnú kanceláriu vrelo odporúčam! Ďakujem veľmi pekne!! (Huseyin & Lenka)

Jiří Máčal
customer-reviews (4)

Skvelá organizácia, načasovanie a celý výlet bol fascinujúci! Strávili sme noc v Kappadokii v úžasnom hoteli s krásnou štvrťou. Sprievodkyňa (Lenka) je zanietená pre Turecko, a preto ju všetci s radosťou počúvame. odporúčame Holiday in Turkey.

Lenka Navrátilová

Potrebuješ pomoc?

Môžete nás kontaktovať.

Ostatné výlety