55,00 €
Rezervujte Teraz

Výlet do Pamukkale

Nie Hodnotené
Created with Sketch.

Trvanie

Created with Sketch.

Typ Výletu

Denná Prehliadka

Created with Sketch.

Veľkosť Skupiny

45 ľuďmi

Created with Sketch.

Jazyky

Slovenský

Prehľad

Výlet do Pamukkale

Uvidíte na vlastné oči zázrak sveta – hrad Pamukkale a budete mať možnosť kúpania v termálnom bazéne Kleopatra. Zažijete na vlastnej koži, aký bol život v starovekom meste Hierapolis a v meste mŕtvych Necropolis. 

Najlepšie investovaný čas na dovolenke je výlet do Pamukkale!

Iba v českých a slovenských skupinách

Výlet do Pamukkale je jedným z najobľúbenejších v Turecku. Ako hovorí turecké príslovie „Každý, kto nebol v Pamukkale, ako by nebol a nepoznal Turecko“. Samotná Kleopatra prišla do Pamukkale, aby sa mohla vykúpať v jeho liečivých vodách. Horúce pramene termálnej vody vytvárajú na svahoch Pamukkale biele vápencové kaskády s termálnymi bazénmi. Liečivé vlastnosti vody ucítite ako pri chôdzi po vápencových kaskádach, tak i pri kúpaní v antickom Kleopatrinom bazéne. Voda Pamukkale lieči kožné ochorenia, srdcové choroby, obezitu, astmu alebo reumatizmus. Pitná voda z Pamukkale dokonca pomáha liečiť žalúdočné vredy. Pamukkale, slúžilo už v staroveku ako kúpele Hierapolis. Pozostatky, ktoré sa zachovali môžeme obdivovať dodnes napríklad vo forme starovekého divadla, chrámu Apolóna, rímskych kúpeľov, systému akvaduktov, mestskej brány a najväčšej zachovanej starovekej nekropole v Ázii, kde možno vzhliadnuť vyše 1000 vyrezávaných sarkofágov. Celodenný výlet autobusom vrátane plnej penzie je určený pre všetky vekové kategórie. Pamukkale je miesto, ktoré Vás nepochybne očarí svojou nádhernou špecifickou scenériou a starovekou históriou.

Rezervácia termínu je možná v dňoch:

Štvrtok, Nedeľa

Dĺžka výletu:

– približne od 03:00 -21:00 hodín

Sprievodca:

– v českej/slovenskej skupine so slovenským sprievodcom

Cenník:

 – dospelý 55 €

– dieťa (7-12 rokov) 25 €

– deti (do 6 rokov) zadarmo

Cena zahŕňa:

  • klimatizovaná doprava z  hotela
  • vstupenky do Pamukkale, Hierapolisu a Necropolisu
  • raňajky s teplým nápojom
  • obed  (švédsky stôl s kebabmi)
  • slovenský sprievodca
  • klimatizovaná doprava
  • extra jednodenné zdravotné poistenie / vlastná klinika /
  • klimatizovaná doprava späť do hotela
  • večera

Na mieste / možné zakúpiť :

extra nápoje, suveníry

So sebou:

Cestovné pasy vrátane detských (kópie), plavky, uterák, pohodlná obuv, slnečné okuliare, pokrývku hlavy, opaľovací krém, finančnú hotovosť, fotoaparát + kamera. Odporúčame si tiež vziať balíček s raňajkami z hotelovej recepcie / kuchyne (nahlásiť v recepcii deň vopred). V mesiacoch apríl-máj a september-november odporúčame do hôr ľahkú bundu.

Odporúčame:

Deti musia mať cestovný pas (kópia pasu) pre uplatnenie zľavy. Počas cesty je plánovaný dostatočný počet zastávok na toaletu. Po príchode na parkovisko Pamukkale-Hierapolis opustíme autobus a so sebou si už vezmeme kúpacie potreby aj fotoaparáty atď. Cesty v Hierapolise ¬ sú nerovné a prístup k divadlu celkom strmý, preto odporúčame pevnú obuv prípadne sandále s pevnou podrážkou. Prechádzka po vápencových terasách je povolené iba naboso, aby nedošlo k poškodeniu povrchu. Topánky si budete môcť uložiť v botníkoch pred vstupom do vápencových skál alebo uložiť do vašich tašiek a vziať so sebou. Nutné dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia. Povrch na terasách je miestami veľmi klzký, najmä tam, kde neustále tečie voda. Vo svojom voľnom čase môžete využiť miestne autíčka alebo autobus, ktorý vás zavezie za poplatok do starobylej nekropoly. V bazéne Kleopatra sú verejné toalety, sprchy aj bezpečnostné skrinky. Čas prehliadky zabezpečuje sprievodcu. Pokiaľ si budete chcieť rezervovať obe ponukové etapy (1,2) musíte vykonať dve samostatné rezervácie.

Zobraziť Viac

Trasa

Rozbaľte Všetky
PROGRAM

• Odchod z Alanye skoro ráno cca medzi 2:00-3:00 hodinou. Z teplotných dôvodov je lepší tento skorý odchod na výlet. Cestou sa zastavíme na raňajky s teplým nápojom (v cene výletu) v typickej horskej chalupe. Pokračujeme smerom k mestu Denizli. Do Pamukkale dorazíme cca okolo 8:30 hod. Po príchode na parkovisko sa vydáme do skanzenu (Pamukkale, Hierapolis, Kleopatra, Necropolis).
• prejde sa po vápencových terasách a spoznáte Rímske kúpele a tiez starodávny Liečivý Kleopatrin bazén, ktory sa nachádza a je stredom skanzenu Hierapolis-Pamukkale. Budete tu maťmožnosť toalety, bar i príjemné sedenie. Po odpočinku sa vydáme do starovekého obrieho rímskeho divadla, Apolónovho chrámu a zostúpime do podsvetia kde vládol Hades.
• Spoločne so slovenským sprievodcom (túto ponuku najdete iba u nás) sa vydáme aj na cestu neobvykle krásnu starovekou nekropolou, ktorá je najlepšie zachovalá v celej Ázii.
• Okolo obeda sa vydáme na desať minút vzdialenú cestu do dediny Karahayit, ktorá je známa svojimi červenými vodopádmi a krásnymi scenériami pre vytvorenie nádherných fotografií.
• O 13:30 budete odvezení na obed. Budete môcť ochutnať z rôznych kebabov, polievok, teplých a studených predjedál, šalátov a sladkých tureckých dezertov.
• Okolo 15 hodiny sa vydáme cez krásne pohorie Taurus na spiatočná cestu. Pri spiatočnej ceste sú plánované dve zastávky vrátane večera v hoteli.
• Vzdialenost z Alanye do Pamukkale v jednom smere je asi 380 km (asi 5 hodín jazdy + 1 hodina pre 2 prestavky na trase).
• Výlet budete absolvovať iba v slovenskej skupine a so slovenským sprievodcom (nekombinujeme skupiny s Rusmi, Poliakmi ani Maďarmi). Náplň výletu je len poznávací, bez návštevy zlatníckych či kožušníckych obchodov.
• Cena výletu je nižšia ako Vám ponúknu delegáti. Ako jediný ponúkame návštevu reštaurácie so stravovaním formou švédskych stolov a pri obede môžte ochutnať bez obmedzenia rôzne druhy kebabov.
• V cene výletu Vám zabezpečujeme polpenziu tj. raňajky vrátane teplého nápoja + obed (švédsky stôl s kebabmi).
• Na večeru budete už späť vo svojom hoteli.

Miesto Výletu

Created with Sketch.
55,00 €

Organizuje

Výlety v Turecku

Členom Od 2019

Môžu sa vám tiež páčiť

Chcete mať aktuálne informácie?

Novinky, akcie do Vašeho e–mailu

*Nikdy neposielame spam