Turkish Airlines predstavili letový plán na nasledujúce tri mesiace. Obnoví 60% svojej kapacity na vnútroštátnych letoch a poletí do 22 zahraničných destinácií v 19 krajinách. Stane sa tak ešte v júni 2020. Istanbulské aerolínie potom v nasledujúcich dvoch mesiacoch plánujú zintenzívniť svoju činnosť a postupne obnoviť svoju rozsiahlu leteckú sieť.

75 medzinárodných letov týždenne už v júni.

Podľa informácií agentúry Anadolu plánuje turecký letecký dopravca na budúci mesiac postupne začať obnovovať služby a skúsi trojmesačnú testovaciu prevádzku.

Podľa plánu začnú Turkish Airlines lietať najprv do 22 destinácií v 19 krajinách. Výbornou správou je, že v pláne je zahrnuté aj Rakúsko, Turkish Airlines poletí tým pádom aj do Viedne a Česi sa tak – ak budú chcieť a môcť – dostanú aj do obľúbených destinácií Európy alebo Ázie letecky.

Krajina, do ktorých Turkish Airlines ešte v júni poletí:

Kanada

Kazachstan

Afganistán

Japonsko

Čína

Južná Kórea

Singapúr

Dánsko

Švédsko

Nemecko

Nórsko

Rakúsko

Nizozemsko

Belgicko

Bielorusko

Izrael

Kuvajt

Gruzínsko

Libanon

Turkish Airlines plánujú stihnúť až 75 letov týždenne. V júni sa počet medzinárodných destinácií zvýši na 103 a týždenné lety rapídne stúpnu na 572 letov. V auguste to už znamená 160 destinácií a 937 letov týždenne. Plány budú samozrejme závisieť aj na cestovných obmedzeniach jednotlivých krajín.

Pred koronakrízou mali Turlish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách. Všetky komerčné lety dopravcov boli pozastavené od polnoci 4. apríla. Medzinárodné lety boli zastavené ešte predtým, 28. marca.

Turecké aerolínie aktuálne neplánujú letieť skôr ako 28. mája.