Letecké spoločnosti skupiny SmartWings Group, SmartWings a České aerolínie, už majú naplánované obnovenie leteckých spojení, ktoré boli kvôli koronvírovej pandémii stopnuté. Chceli by tak urobiť v priebehu júna a júla. Kam budeme môcť lietať?

Kvôli Koronavírovej pandémii sa zmenil chod bežného života. Epidémia sa dotkla takmer všetkého priemyslu vrátane toho leteckého. Letecká doprava bola obmedzená, ale teraz to vyzerá, že sa všetko pomaly vracia do starých koľají. Obnova spojov leteckej spoločnosti skupiny SmartWings Group, SmartWings a České aerolínie, plánujú počas júna a júla obnoviť ďalšie letecké spojenia. Úplnou novinkou bude od 25. júna pravidelná linka ČSA z Prahy na najväčšie londýnske letisko Heathrow, kam budú České aerolínie lietať z Prahy denne. Od 10. júna ponúknu SmartWings letecké spojenie s chorvátskym Splitom. Lety budú prevádzkované až 3 × do týždňa. Od júla potom SmartWings plánujú obnoviť lety do 12 gréckych destinácií, a to na ostrovy Kréta, Rhodos, Kos, Zakynthos, Korfu, Lefkada, Samos, Santorini, Kefalonia, Karpathos, do Solúna a Kavala. Ešte v júli by mohlo dôjsť aj k obnoveniu letov na Malorku, Kanárske ostrovy, Cyprus, Madeiru a do Bulharska. Lety do destinácií v Stredomorí plánujú SmartWings prevádzkovať nielen z Bratislavy, ale aj z regionálnych letísk.

Obnova spojov

České aerolínie zas plánujú od 15. júna obnoviť lety do Košíc, od 16. júna do Budapešti a o deň neskôr na Island. Už minulý týždeň ČSA obnovili letecké spojenia z Prahy do Frankfurtu, Amsterdamu, Paríža, Štokholmu a Bukurešti. Obnovenie prevádzky sa odvíja od uvoľňovania cestovných opatrení zo strany jednotlivých štátov.

Bezpečie pasažierov

Skupina SmartWings Group zaviedla na palubách svojich lietadiel opatrenia, aby bolo cestovanie aj v období koronavírusu bezpečné. Medzi tieto opatrenia patrí povinnosť pasažierov vstupovať na palubu s rúškom a po celý čas letu mať nasadenú vhodnú ochranu úst a nosa. Okrem toho bude platiť sociálne dištancovanie, čo znamená dodržiavanie dvojmetrového odstupu medzi pasažiermi pri nastupovaní a vystupovaní. Pri nákupe počas letu budú zákazníci musieť platiť bezkontaktne. Na palubách lietadiel SmartWings Group platí dodržiavanie prísnych hygienických štandardov.