Nehnuteľnosti a možnosť zaobstarať si dovolenkové aj stále bývanie v Turecku.

Turecko je krajinou, ktorú každý rok navštevuje veľké množstvo turistov a mnohí z nich si vie predstaviť v Turecku zakotviť nielen raz v roku, ale na stálo. Ak dôjdete k rozhodnutiu sa v Turecku usadiť natrvalo, tak nákup nehnuteľnosti je veľmi podobný tomu v EÚ. Nákup nehnuteľnosti v Turecku zvládnete s našou pomocou pri Vašej dovolenke alebo pri krátkodobej návšteve. Najdôležitejšie je samozrejme príprava kúpnej zmluvy, ktorú spracováva krajský úrad, tzv.TAPU. Maklérom, ktorý Vám pomôže so všetkými formalitami, je naša kancelária Vylety v Turecku.

K nákupu nehnuteľnosti v Turecku budete potrebovať dodať kópiu cestovného pasu a fotografie pasového formátu. Nákup nehnuteľností v Turecku je veľmi rýchly a transparentný za dohľadu TAPU a správneho úradu v Izmire, ktorý potvrdzuje, že sa predávaná nehnuteľnosť nenachádza v majetku armády čiže na jej pozemku.

V súvislosti s bezpečnostnými otázkami Vylety v Turecku prehlasuje, že aktuálne informácie zverejnené ministerstvom zahraničných vecí k sezóne 2020 neexistuje žiadne obmedzenie pre cestovanie, výlety či nákupy nehnuteľností v Turecku pre zahraničných klientov.

Ako dlho prevod na nového vlastníka trvá?

Samotný prevod vlastníctva zvyčajne trvá niekoľko dní, zatiaľ čo vybavenie potrebných dokumentov nezaberie viac ako deň. Najdôležitejším faktorom je, najlepšie osobná návšteva kancelárie TAPU, ktorý zhromažďuje a zaeviduje kompletnú dokumentáciu.

Ak však nebudete chcieť návštevu úradu absolvovať, tak možno splnomocniť ďalšiu osobu (licencovaný maklér). Pre zápis nového vlastníka je dôležité zaplatiť správny poplatok a daň z nákupu nemovotosti.

Po samotnom zápise obdržíte výpis z katastra nehnuteľností. Potom si už prevezmete kľúče a ďalšie príslušenstvo od nehnuteľnosti. Kúpou nehnuteľnosti v Turecku možno tiež brať ako výbornú investíciu a v dobe keď ju nebudete sami využívať, môžete ju naším prostredníctvom prenajať.

Všetky hotely v Turecku majú vysoké štandardy a to isté platí aj pre turecké nehnuteľnosti.

Byty na prenájom

Ak dávate radšej prednosť krátkodobému prenájmu bytu, nie je nič jednoduchšie. Navštívte naše webové stránky alebo príďte osobne. Radi s Vami prejdeme všetky ponuky na prenájom bytu alebo kúpu. Preferujeme oblasť Alanye, Bodrumu, Side, Marmarisu, ale samozrejme máme v portfóliu aj objekty v ďalších letoviskách.

https://buyhomealanya.com/

Chcete mať aktuálne informácie?

Novinky, akcie do Vašeho e–mailu

*Nikdy neposielame spam