Obecné informácie

Kemer je súčasťou Antalyjskej provincie, ležiaci na úpätí pohoria Západného Taurus. Má 52 km dlhé pobrežie, s temne modrými vodami, plážami a prírodnými krásami. Kemer je jedným z najvýznamnejších stredísk tureckého cestovného ruchu. Ubytovacie kapacity a hotelové služby dokážu pokryť požiadavky aj tých najnáročnejších klientov. V Kemeri sa nebudete nikdy nudiť. Slávna Moonlight Beach (Moonlight Beach), Çıralı Yanartaş, slávna Adrasan Beach a zátoka, o ktorých je tiež známe, že sú známe po celom svete, sú často prirovnávané k Olympos Beach, Phaselis Ancient City a Göynük Canyon. K návšteve týchto krásnych miest môžete využiť služby miestnych autopožičovní.

Tu sme pre vás pripravili 9 najkrajších miest v Kemeri, ktoré sa vyznačujú prírodnými krásami, historickými pamiatkami, plážami, múzeami a jaskyňami.

1. Folklórny park Yoruk

Folklórny park Yoruk v Kemeri v Antalyi, bol založený v roku 1982 ako zariadenie so špeciálnym certifikátom cestovného ruchu. Yörük Park je úplne zriadený na polostrove Küçükburun, ktorý má štatút národného parku. Slúži ako zábavný park a živá prehliadka ľudového folklóru v podobe múzea. Vnútri môžete ochutnať typické jedlo a pitie, ktoré dopĺňajú toto prirodzené a autentické miesto, nachádza sa v špeciálnej zátoke na západ od centra mesta Kemer. Toto miesto sa nachádza pri morskom parku Ayışığı. Na jednom konci zálivu sa nachádza Kemerský folklórny park Yoruk / múzeum pod holým nebom a na opačnej strane prázdninová dedina ClubMed. Väčšina okolia zátoky zaujme všetkých návštevníkov svojou prírodnou krásou a celá je súčasťou národného parku Olimpos Beydağları Beach. Táto pláž je najkrajším miestom na kúpanie s tyrkysovou priezračnou vodou v celom Kemeri. Vstup na pláže je spoplatnený.

Yoruk park in Kemer is the nice place to relax, visit ethnographic museum, taste the local food in rustic cafe among the green pines, Turkey.

2. Kaňon Göynük

Kaňon Göynük, jedno z najobľúbenejších miest pri návšteve v Kemeri. Je nádherným miestom pre milovníkov prírody a môže sa pochváliť nielen nádhernou prírodou, ale aj vodopádmi a zátokami. Kaňon Göynük leží asi 4 km od obľúbeného prázdninového letoviska Kemer – Göynük. Vstupné do kaňonu Göynük je 8,00 TL (2020). Kaňon Göynük sa nachádza na Lycianské ceste, ktorá je zapísaná medzi pamiatkami UNESCO a patrí medzi 10 najkrajších turistických trás na svete.

3.Staroveké mesto Phaselis

Po diaľnici Antalya-Kumluca sa dostanete do starodávneho mesta s priľahlou plážou vzdialenou 1 km od cesty. Nachádza sa 59 km od Antalye a 15 km od Kemera. Vstup do starovekého mesta Phaselis je spoplatnený. Mesto sa nachádza v blízkosti troch nádherných zátok s bujným lesom. Pláž Phaselis je súčasťou týchto zátok.

4. Khimairov oheň

Legenda pokračuje, Khimairov oheň, ktorý nezhasol už po tisíce rokov. Tento región, ktorý leží na okraji dediny Çıralı Village v okrese Kemer leží 80 km od Antalye. Cesta sem nie je úplne jednoduchá, vyžaduje ťažké stúpanie po jeden kilometer dlhej hrboľatej ceste. Väčšinou sa na cestu vydávame v noci a vzhľadom na absenciu osvetlenia pri ceste je nutné mať so sebou vlastnú (baterku alebo lampu). Odporúčame mať so sebou zásobu pitnej vody.

5.Staroveké mesto Olympos

Prístavné mesto Olympos je dôležitým strategickým bodom v okrese Kumluca na západe Antalye. Mesto sa nachádza vo výške 2375 metrov n.m. Do mesta vedú dva zjazdy z diaľnice Antalya – Kumluca .. Vzdialenosť starodávneho mesta Olympos od Antalye je 87 km. Do Kumluca je to len 28 km.

6. Pláž Adrasan

Pláž Adrasan Village je dedina okresu Kumluca v provincii Antalya. Táto prírodná zátoka sa vyznačuje približne dva kilometre dlhou plážou. Hory obklopujúce záliv sú zarastené hustými lesmi. V zátoke sú bungalovy, bezplatné aj platené pláže s dostatkom miest určených na stravovanie. Adrasan je súčasťou svetoznámeho tzv. Lycianského chodníka. Nachádza sa na východ od Olymposu, Çıralı a Çıralı Yanartaş a západne od majáka Gelidonya.

7.Múzeum Antalya

Múzeum Antalya bolo založené v roku 1922 učiteľom Süleymanom Fikri Erten z dôvodu ochrany historických pamiatok, ktoré boli zachránené pred drancovaním okupačných síl, ktoré sa v oblasti nachádzali po prvej svetovej vojne. Múzeum, bolo prvýkrát umiestnené do mešity Alaaddin v Kaleici a neskôr sa presťahovalo do mešity Yivli. V roku 1972 sa natrvalo premiestnilo do terajšej budovy, ktorá sa skladá zo 14 výstavných siení a galérií. V Múzeu uvidíte stáť sochy pod šírym nebom. Záhrada má rozlohu 30 000 metrov štvorcových.

8.Pláž Olympos (Olympos)

Pláž Olimpos sa nachádza v rovnomennej oblasti Olympos v dedine Yazır vo štvrti Antalya-Kumluca. Na pláž sa dostanete pešo pozdĺž potoka pretekajúceho prístavným mestom Olympos. Pre tých, ktorí prídu vlastným autom, je k dispozícii platené parkovanie priamo pri vchode do Starého mesta. Z autobusovej stanice Antalya do miest Kumluca, Finike alebo Kaş sa môžete dostať autobusom. Vzdialenosť od stanice Antalya Olympus je 75 km.

9.Hora Tahtali

Vrchol pohoria Taurus, pohoria Tahtali je jedným z najväčších pohorí Bey s výškou 2365 metrov nad morom. Je dôležitým miestom, ktoré kombinuje morsku a horskú turistiku. Do miesta Olympos Teleferik sa dostanete po ceste, ktorá prechádza národným parkom Olympos Beydağları. Odtiaľ sa môžete dopraviť lanovkou s panoramatickými kabínami pre 80 osôb. Prírodu, ktorú môžete počas cesty lanovkou uvidieť, budete uchvátení. Vďaka 360 stupňovej panorámy horskej lanovky a v nadmorskej výške 2365 metrov budete mať výhľad na celú oblasť medzi Finike a Side.

Chcete mať aktuálne informácie?

Novinky, akcie do Vašeho e–mailu

*Nikdy neposielame spam