Radi by sme rozptýlili Vaše početné otázky ohľadom testovania na koronavírus Covid – U19 a ďalšie hygienické opatrenia týkajúce sa hotelov v Turecku. Tu Vám tlmočíme oficiálne stanovisko vydané tureckým ministerstvom cestovného ruchu:

Hotelová certifikácia

alt

Hotely pre znovuotvorenie žiadny certifikát nepotrebujú. Certifikáty sú dobrovoľné a je len na rozhodnutí každého majiteľa hotela, či oň požiada alebo nie. Získanie certifikátu je samozrejme spojené s poplatkom a je platný iba mesiac od jeho vystavenia. Minister cestovného ruchu Mehmet Ersoy vyhlásil, že hygienické osvedčenia budú vydávať aj po skončení pandémie. Dôvodom je, motivovať hotely k zvýšenej starostlivosti o bezpečnosť klientov aj do budúcnosti. Certifikáciu daného hotela si môžete overiť na webových stránkach Ministerstva cestovného ruchu v zozname cerifikovaných hotelov. Ak máte problém nájsť svoj hotel na zozname, napíšte nám alebo zavolajte počas pracovnej doby 8: 00 do 16: 00, pondelok až piatok.

Testy na koronavírus

alt

Testy na koronavírus Covid-U19 na letisku v Turecku nie je povinný a nebude sa vykonávať. Po prílete budú iba termálne zobrazovacie kamery sledovať telesnú teplotu cestujúcich. V prípade, že bude u niektorého z cestujúcich presahovať teplota 38 stupňov, bude dotyčný požiadaný a odvedený do letiskovej ambulantnej miestnosti. Tu bude cestujúci bezplatne testovaný. Zdravotnícka ambulancie je zriadená na letiskách v Istanbule, Antalyi, Bodrume, Dalamane alebo Izmire. V prípade záujmu sa môžu však otestovať na letisku aj ďalší cestujúci, ale už za poplatok 15 EUR. Výsledok Vám pošlú do 2 hodín formou SMS na Váš mobilný telefón.