Zelený kaňon

Okrem známeho mora, pláží a slnka sa v oblasti Side-Manavgat nachádza aj mnoho krásnych prírodných zázrakov. Zelený kaňon je možno najkrajšou prírodnou atrakciou v oblasti Side. Priehradné jazero Oymapınar so smaragdovou vodou, bujnými lesmi a štebotajúcimi vtákmi na stromoch vo vás vyvolá pocit, že ste sa ocitli vo svete snov. Pripojte sa k nádhernému výletu loďou s Tours Turkey, možnosť zaplávať si v tyrkysových vodách jazera, chutný obed a neobmedzené množstvo nealkoholických nápojov počas celého dňa. Nie je prekvapením, že výlet loďou Zeleným kaňonom je medzi dovolenkármi v oblasti Side veľmi obľúbený.

Priehrada Oymapınar
Priehrada postavená na rieke Manavgat v roku 1984. Je to 185 m vysoká priehrada. Je to umelá sladkovodná priehrada s kapacitou 300 miliónov metrov kubických. Priehrada Oymapınar postavená na tejto rieke je piatou najväčšou priehradou v Turecku a pokrýva potreby regiónu v oblasti elektrickej energie a vody. Táto priehrada vytvorila jazero s názvom Zelený kaňon. Toto jazero je jediným prehradeným jazerom vhodným na výlety loďou v Turecku. V okolí jazera sa nachádzajú vysoké skaly, pramene, lesy s rôznymi druhmi stromov a mnoho prírodných krás.

Prírodné bohatstvo Zeleného kaňonu
Vďaka pokojnému smaragdovému jazeru, vegetácii s mnohými odtieňmi zelenej a rozmanitej divokej prírode je Zelený kaňon ako obraz od talentovaného umelca. Táto oblasť je domovom mnohých rastlinných a živočíšnych druhov. Predovšetkým je to biotop ohrozenej sovy dlhochvostej. Počas tohto výletu sa vám môže naskytnúť príležitosť vidieť a fotografovať tento druh. Na jazere alebo v zalesnených kopcoch uvidíte množstvo zvierat, ako sú husi, kačice, čajky, kozy, divé ošípané a vtáky.

Návštevu Zeleného kaňonu odporúčame každému, kto si chce užiť oddych a nádherný pobyt v romantickej prírode. Vrelo odporúčame pre rodiny s deťmi.

Plaťte v autobuse