Všeobecné informácie o Fethiye

Fethiye je vyhľadávanou prázdninovou destináciou v Turecku aj na celom svete pre svoju jedinečnosť. Nájdete tu nádherné údolia, zátoky, ostrovčeky a neskutočne krásne piesočné pláže.Ve Fethiye sa v hojnej miere prevádzkujú extrémne športy. Nižšie Vám ponúkame 8 najkrajších miest, ktoré stoja za Vašu návštevu.

1.PLÁŽ Calis

Pláž Calis je jedna z najkrajších a najdlhších v regióne, meria niekoľko kilometrov a v celom úseku ju lemujú reštaurácie a obchody so suvenírmi. Odporúčame rodinám s deťmi.

2.Ölüdeniz

Je výnimočným miestom v juhozápadnej Anatólii ovplývajúcim neskutočnou prírodnou krásou. Ölüdeniz si prehliadnete v celej jeho kráse a môžete si tu užiť všetky druhy vodných športov. Možné aktivity: vodné lyže, wakeboard, windsurfing a kite surfing.

3.Kelebekler údolie

Rovnako ako Fethiye ovplýva Motýlie údolie (Butterfly Valley) neopísateľnou prírodnou krásou. Je obklopené strmými útesmi dosahujúcimi výšku 350 metrov. Meno toto údolie získalo vďaka viac ako 80 druhom motýľov (najznámejší je Tigrí motýľ), ktoré na ostrove žijú. Údolie svojim hosťom zanechá v srdci nezabudnuteľné spomienky.

4. Dedina Kabak

Sa nachádza na historickom mieste: Lycian Way a je jednou z najkrajších zátok na zemeguli. Obdivovať ju prichádzajú turisti z celého sveta vrátane obyvateľov Turecka.

5.OBJEDNÁVAJTE A VYCHUTNAJTE SI PRÍRODNÉ KRÁSY 12 OSTROVOV

Každý deň sa vydávajú z Fethiye lode na všetkých dvanásť ostrovov.

6.Paragliding nad pohorím Babadag

Vo Fethiye-Ölüdeniz si nesmiete nechať ujsť zážitkový paragliding nad pohorím Babadag. Môžete sa vznášať ako vtáci a pritom si užívať v plnej kráse výhľad na celý Ölüdeniz. Paragliding si môžu vyskúšať všetci, ale len v sprievode profesionálnych inštruktorov. Možno si potom zakúpiť fotografie z tejto Vašej aktivity.

7.Zátoka PARADISE a prírodný park KATRANCI

Ďalšou dôležitou zátokou je po Butterfly Valley a Kabak Bay nádherná Cennet Bay, známa tiež pod názvom Balartı Bay. Je obklopená horami a vyznačuje sa tyrkysovým morom s bielou piesočnou plážou.

Prírodný park Katrancı je pretkaný hustým borovicovým lesom a eukalyptom. Skladá sa z 2 rôznych zátok. Je hojne využívaný pre kempovanie v stanoch či obytných prívesoch.

8.Saklıkent canjon

Jedným z ďalších krás Fethiye, je Saklikent Canyon. Národný park Saklikent, ktorý je hodinu jazdy od Fethiye ovplýva svojou jedinečnou krásou a odporúčame ho k návšteve všetkým turistom.

Chcete mať aktuálne informácie?

Novinky, akcie do Vašeho e–mailu

*Nikdy neposielame spam