Dátum otvorenia vzdušného priestoru pre medzinárodné lety, bolo stanovené na 12.6.2020

Najprv bude otvorený turecký letový priestor Rusku a Nemecku.

Hotelom bude udelené povolenie na ubytovávanie klientov len do výšky 60% percent ich obsadenosti.

Podrobnosti plánov pre obnovenie cestovného ruchu, vytvorených v spolupráci ministerstva zdravotníctva, dopravy a infraštruktúry, poľnohospodárstva a lesného hospodárstva pod hlavným vedením ministerstva kultúry a cestovného ruchu, boli stanovené takto:

– Vnútroštátne lety sa začnú po ukončení ramadánu. Medzinárodný letecký priestor bude otvorený 12. júna. Prvé zahraničné prílety budú z Nemecka a Ruska. Vzlietať budú z letísk v nízkorizikových mestách, ktoré budú upresnené neskôr.

Všetky prepravné dopravné prostriedky budú mať k dispozícii pre klientov dezinfekčné prostriedky, postranné sedadlá zostanú prázdne.

Turistom budú v každom ubytovacom zariadení poskytnuté bezplatné rúška a zmeraná teplota . K recepčným pultom bude prístup jednotlivo a všade bude zaistená sociálna vzdialenosť. Dezinfekčné prostriedky budú umiestnené na všetkých prístupných miestach hotelov.

Dezinfekcia zariadenia bude pravidelne zaznamenaná. Počet kresiel a stoličiek vo vstupnej hale a foayer budú obmedzené.

Ohrievače vody, ovládače televízie a klimatizácia v izbách budú pravidelne dezinfikovať. Izby zostanú prázdne, vždy po odchode klienta, po dobu 12 hodín. Upratovací personál bude používať osobné ochranné prostriedky.

– Bude zriadená karanténna oblasť pre prípad núdze v každom hoteli.

– Personál hotelu bude absolvovat pandemický výcvik.

– Pri vstupe do reštaurácií a kaviarní bude k použitiu dezinfekčný prostriedok. Sociálna vzdialenosť bude jasne na podlahe vyznačená. Medzi stolmi bude vzdialenosť najmenej 1,5 až 2 metre. Stroje na prípravu čaju, kávy a nápojov nebudú k dispozícii. Jedlo formou bufetu bude vydávať personál za sklenenou zástenou.

V plaveckých bazénoch, obytných častiach a na ležadlách budú uplatňovať sociálne odstupy.

Fitness centrum a SPA zostanú uzavreté!